Circuit Protection Components MF-LSMF330X-27.98 Mm X 5.44 Mm Resettable Fuses PPTC
Product Details:
Place of Origin: USA
Brand Name: Bourns
Model Number: MF-LSMF330X-2
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 50PCS
Price: RFQ
Packaging Details: ESD/Vacuum/Foam/Cartons
Delivery Time: Immediately
Payment Terms: T/T, Western Union, escrow, Paypal, Visa, MoneyGram
Supply Ability: RFQ
Specifications Product Description Request A Quote
Specifications
Specifications
RoHS: PB Free
Mounting Style: SMD/SMT
Package: 7.98 Mm X 5.44 Mm
Series: MF-LSMF
Factory Pack Quantity: 3000
Product Type: Resettable Fuses - PPTC
Highlight:
MF-LSMF Circuit Protection Components
SMT Circuit Protection Components
MF-LSMF330X-27.98
Product Description
Circuit Protection Components MF-LSMF500/16X-2 7.98 mm x 5.44 mm Resettable Fuses - PPTC
Product Description:
Application:
•  Automotive electronics  •  Industrial controls  •  IEEE ports  •  Portable electronics
Parameter Table:
Product Attribute Attribute Value
Manufacturer: Bourns
Product Category: Resettable Fuses - PPTC
RoHS: YES
Series: MF-LSMF
Mounting Style: PCB Mount
Termination Style: SMD/SMT
Resistance: 55 mOhms
Package / Case: 7.98 mm x 5.44 mm