IC Integrated Circuits VNH3SP30TR-E HSOP-30 Motion
Product Details:
Place of Origin: USA
Brand Name: STM
Model Number: VNH3SP30TR-E
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 50PCS
Price: RFQ
Packaging Details: ESD/Vacuum/Foam/Cartons
Delivery Time: Immediately
Payment Terms: T/T, Western Union, escrow, Paypal, Visa, MoneyGram
Supply Ability: RFQ
Specifications Product Description Request A Quote
Specifications
Specifications
RoHS: PB Free
Mounting Style: SMD/SMT
Package: HSOP-30
Factory Pack Quantity: 1000
Product Type: Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers
Series: VNH3SP30-E
Product Description
Description:
Features:
 AEC-Q100 qualified  Output current: 30 A  5 V logic level compatible inputs  Undervoltage and overvoltage shutdown  Overvoltage clamp  Thermal shut down  Cross-conduction protection  Linear current limiter  Very low standby power consumption  PWM operation up to 10 kHz  Protection against loss of ground and loss of VCC  Package: ECOPACK®
Parameter Table:
Product Attribute Attribute Value
Manufacturer: STMicroelectronics
Operating Supply Voltage: 5.5 V to 36 V
Output Current: 30 A
Operating Supply Current: 15 mA