IC Integrated Circuits CDLL0.2A20/TR
Product Details:
Place of Origin: USA
Brand Name: Microchip Technology
Model Number: CDLL0.2A20/TR
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 50PCS
Price: RFQ
Packaging Details: ESD/Vacuum/Foam/Cartons
Delivery Time: Immediately
Payment Terms: T/T, Western Union, escrow, Paypal, Visa, MoneyGram
Supply Ability: RFQ
Specifications Product Description Request A Quote
Specifications
Specifications
Category: Discrete Semiconductor Products Diodes Rectifiers Single Diodes
Product Status: Active
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 20 V
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 MV @ 200 MA
Package: Tape & Reel (TR)
Series: -
Capacitance @ Vr, F: 50pF @ 0V, 1MHz
Supplier Device Package: DO-213AA
Mfr: Microchip Technology
Technology: Schottky
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 125°C
Package / Case: DO-213AA
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V
Current - Average Rectified (Io): 200mA
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Product Description
Diode 20 V 200mA Surface Mount DO-213AA