IC Integrated Circuits 1N6622E3/TR
Product Details:
Place of Origin: USA
Brand Name: Microchip Technology
Model Number: 1N6622E3/TR
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 50PCS
Price: RFQ
Packaging Details: ESD/Vacuum/Foam/Cartons
Delivery Time: Immediately
Payment Terms: T/T, Western Union, escrow, Paypal, Visa, MoneyGram
Supply Ability: RFQ
Specifications Product Description Request A Quote
Specifications
Specifications
Category: Discrete Semiconductor Products Diodes Rectifiers Single Diodes
Product Status: Active
Operating Temperature - Junction: -
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.6 V @ 2 A
Package: Tape & Reel (TR)
Series: -
Capacitance @ Vr, F: -
Supplier Device Package: A, Axial
Reverse Recovery Time (trr): 30 Ns
Mfr: Microchip Technology
Technology: -
Package / Case: A, Axial
Current - Average Rectified (Io): -
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)